Müsaitlik

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 08.04.2019 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Üzgünüz. Bu Tur İçin Müsait Yer Bulunamadı.

Tur Detayları

Tur ProgramıEk Hizmet BedeliTurun DetaylarıGenel Kurallar

1.Gün Cumartesi: Van Kahvaltısı - Muradiye Şelalesi - Van Kalesi

04:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
04:30 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
05:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
05:30 Buluşma Sabiha Gökçen Havaalanı

Saat 07:00'da Anadolu Jet ile Van'a Yolculuğumuza Başlıyoruz. Yaklaşık 2 Saat yolculuk sonrasında bizi bekleyen aracımız ile buluşup Meşhur Van Kahvaltısı için Van Gölü kenarındaki işletmemize varıyoruz. Kahvaltı molamızın devamında, adını Bağdat seferine çıkan Osmanlı Padişahı IV. Murat’tan alan, Tendürek Dağı’ndan beslenen Bend-i Mahi çayı üzerinde ve 50m'den düşen Muradiye Şelalesi'ni fotoğrafladıktan donra Van'a dönerek Urartu Kralı I. Sardur tarafından, M.Ö. 855 yılında yaptırılan, 1800 m uzunluğunda, 120 m genişliğinde ve 80 m yüksekliğindeki Van Kalesi'ni ve Kaledeki Analı-Kız açık hava tapınağı'na vararak, 1. Argişti, Kurucular, Menua ve II. Sarduri kaya mezarları,'nı yukarıdan göreceğiz. Van Kalesi gezimizin bitiminde ise sadece Van Denizi Havzası’nda yaşayan safkan bir kedi türü ve bir gözü mavi, bir gözü kehribar rengi olan, tilkikuyruğunu andıran kabarık bir kuyruğa ve beyaz, ipeksi tüylere sahip Van Kedi'lerini görüp Arapça “kara” anlamına gelen “esvad” sözcüğünden gelen, gümüş üzerine sürülen siyah renkli, 750 derece ateşte eritilen savat çamuru ile yapılan bir el sanatı olan Savat hakkında bilgi almak üzere Savat Atölyesine varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Van'a özgü, el emeği, göz nuru bir mesleğin sabır ve estetikle buluşması, ateşte olgunlaşması ile oluşan takılardan alabilir. Günün sonunda otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Sütçü Kenan / Van Kahvaltısı
Öğle Yemeği: Van / Ezom Rest - Yöresel Yemek Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Van / Tamara Otel
-

2.Gün Pazar: Hoşab Kaleşi - Çavuştepe - Akdamar Adası - Gagik Kilisesi

Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Hoşap Suyu’nun kuzeybatısında sarp ve dik bir kaya kütlesi üzerine kurulan, Urartular döneminde Guguna olarak bilinen bölgede, Osmanlı Devleti'ne tabi Mahmudi Süleyman Bey'in, 1643 tarihinde yaptırdığı şekliyle günümüze ulaşmış Hoşap Kalesi'ni, Bol Dağı silsilesinin batı ucunda kurulmuş, II. Sarduri tarafından M.Ö. 764-734 tarihleri arasında yaptırılmış ve Sardur'un şehri anlamında "Sardurihinili" olarak adlandırılan Çavuştepe Kalesi'ne ulaşıp, kaleyi ve Tanrı İrmuşini adına inşa edilmiş Tapınağı gördükten sonra Sümerlerin Mezopotamya’ya geçtiği, Mete’lerin ve Asurluların istilasına uğradığı kısa bir süre sonra Pers İmparatoru Koror zamanında parlak bir uygarlık yaşadığı Gevaş'a varıyoruz. Teknemize binerek yüzölçümü 70.000 m² olan, toplam kıyı uzunluğu 3 km'yi bulan Akdamar Adası'na ulaşıp Kutsal Haç adına Ermeni Vaspurakan Hanedanlığı Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yılları arasında Keşiş Manuel'e yaptırılmış Gagik Kilisesi'ni gördükten sonra tekrar teknemize binerek gevaş'a varıyoruz. Sonrasında aracımıza binerek Van Ferit Melen Havaalanı'na ulaşıp, 19:05'te havalanacak olan Anadolu Jet uçağı ile İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İstanbul'a vardığımızda bizi bekleyen servisimiz ile Sizleri aldığımız yerlerde bırakarak bir başka Organizasyonumuzda tekrar buluşmak üzere turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Gevaş / Deniz Rest - İnci Kefali Menü
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesis / Serbest Menü
Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır.


Dahil Olan Hizmetler
• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Tekne Turları ve Minibüs Ücretleri
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
• Araçların Feribot, Milli Park, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler
• İst-Van / Van-İst Uçak Bileti
• Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar…) Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği

Ek Hizmet Bedeli
Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ve Programda Belirtilen Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Müze, Özel Müze ve Ören Yeri Tahmini Giriş Ücretleri Tam : 00,00 TL İnd : 00,00 TL
Bu Turumuzda, Bir Müzeyi Yılda İki Defa Ziyaret Edebileceğiniz Müze Kart Verilmeyecektir.


Tavsiyeler
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen veya Öğrenci Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Ulaşım Detayları
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 26+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

Sigorta Detayları
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.


Genel Kurallar
•Gezi Süresi 1-Gece 2-Gündür. 1-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. Çocuk İndirimleri (Günübirlik Turlarda Uygulanmaz) İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir. •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

•Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Tura Katılan Her Hisafir, Tur Rehberinin Bildireceği Saatlere Uymayı Kabul ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Her Misafir Program Akışını Aksatmamak ile Mükelleftir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur