Müsaitlik

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 08.04.2019 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Üzgünüz. Bu Tur İçin Müsait Yer Bulunamadı.

Tur Detayları

Tur ProgramıEk Hizmet BedeliTurun DetaylarıGenel Kurallar

1.Gün Cumartesi: Hıdırlık - Kaymakamlar Evi - Cam Teras - Yörük Köyü

04:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
05:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
05:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
06:00 Kartal Kartal Köprüsü Otobüs Durakları'ndan Hareket Edeceğiz.

Yolculuk Sonrası, Hititlerden Osmanlılara kadar bir çok uygarlığın egemenlik kurdukları Safranbolu’ya ulaştığımızda Türklerin Safranbolu'ya geldikleri zaman ilk olarak konuşlandığı, ilçe halkının maddi destekleriyle 1906 tarihinde tamamlanan Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi'ni fotoğraflayabileceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne vararak fotoğraf molası vereceğiz. Molamızın sonrasında, 18 ve 19.yüzyıl Türk toplumunun geçmişini, kültürünü ve yaşama biçimi ile teknolojisini yansıtan Safranbolu Evleri arasında önemli bir örnek teşkil eden, Kale Komutanı Kaim-Makam Hacı Mehmet Efendi’nin şu anda müze olarak kullanılan evi’ni ziyaret ederek, Padişah I. İbrahim zamanında Anadolu Kazasker’liğine kadar yükselen Safranbolu’lu Cinci Hoca tarafından 1645 yılında, 2 katlı 63 odalı yaptırılmış Cinci Han ve Cinci Han ile aydı dönemde yapılan, Cinci Hamamı hakkında bilgi alıp, III.Selim'in 1794-1798 yılları arasında sadrazamlığa yükselen Safranbolu’lu İzzet Mehmet Paşa tarafından 1796 tarihinde yaptırılmış İzzet Mehmet Paşa Cami’yi, Safranbolu’nun üzerine kurulduğu 3 kanyondan biri olan, Akçasu Kanyonu’nu, “Yemeni” denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı Yemeniciler Arastası’nı, 1661 yılında sadrazam olmadan önce bir dönem Safranbolu’da ikamete tabi tutulmuş Köprülü Mehmet Paşa tarafından yapılan,Köprülü Mehmet Paşa Cami’ni göreceğiz. Lokum Alış Verişimizin sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Araç İçi / Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği: Mola Rest / À la Carte Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Safranbolu / Safran City Otel / Aygür Otel
-

2.Gün Pazar: Bakacak Tepesi - Çekiciler Çarşısı - Kemer Köprü - İstanbul

Otelimizde alacağımız Kahvaltı Sonrası, 1196 yılında Selçuklu Sultanı II. Kılıç Arslan'ın oğlu Muhiddin Mesut Şah zamanında Türklerin eline geçmiş Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Fatih Sultan Mehmet Amasra'yı ilk defa gördüğü Bakacak Tepesi’ni görüp, Amasra’ya varıyoruz ve Bizanslılar döneminde yapılmış olan, XIV.-XV. yüzyıllarda Cenevizliler ve Osmanlılar zamanında çeşitli ilavelerle genişletilmiş Amasra Kalesi içindeki 9.yy.da Romalılar tarafından yapılmış, 1460 yılında Amasra'nın fethi sırasında Fatih Sultan Mehmet tarafından Cami’ye dönüştürülen Fatih Cami’ni görüp, Sormagir Kale’yi, Zindan Kale’ye bağlayan Kemere Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf ve bölgenin el sanatlarından olan Tel-Kırma örtüler alabileceğiniz Çekiciler Çarşısı’nda vereceğimiz alış-veriş molaları sonrasında Amasra’dan ayrılarak 1348 yılında Orhan Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmış Devrek'e ulaşıyoruz. Sevdiklerimize “Uzun Ömür” dilemenin en güzel yolu olan, işlenebilirliği, sağlamlığı ile bilinen Kızılcık Ağacı’ndan yapılan hediye Devrek Bastonu Alış Verişi sonrasında, 1934 yılında ise Atatürk’ün, halkının Çağa'dan geldiğini öğrenince adını değiştirdiği Yeniçağa geçişimizin ardından ardından İstanbul'a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Mavi Yeşil Rest / Balık Salata Menü
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesis / Serbest Menü
Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır.


Dahil Olan Hizmetler
• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
• Araçların Feribot, Milli Park, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler
• Tekne Turları ve Minibüs Ücretleri
• Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar…) Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği

Ek Hizmet Bedeli
Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ve Programda Belirtilen Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Müze, Özel Müze ve Ören Yeri Tahmini Giriş Ücretleri Tam : 00,00 TL İnd : 00,00 TL
Bu Turumuzda, Bir Müzeyi Yılda İki Defa Ziyaret Edebileceğiniz Müze Kart Verilmeyecektir.


Tavsiyeler
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen veya Öğrenci Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Ulaşım Detayları
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

Sigorta Detayları
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.


Genel Kurallar
•Gezi Süresi 1-Gece 2-Gündür. 1-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. Çocuk İndirimleri (Günübirlik Turlarda Uygulanmaz) İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir. •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

•Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Tura Katılan Her Hisafir, Tur Rehberinin Bildireceği Saatlere Uymayı Kabul ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Her Misafir Program Akışını Aksatmamak ile Mükelleftir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur