Müsaitlik

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 08.04.2019 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Üzgünüz. Bu Tur İçin Müsait Yer Bulunamadı.

Tur Detayları

Tur ProgramıEk Hizmet BedeliTurun DetaylarıGenel Kurallar

1.Gün: İstanbul - Düzce - Bolu - Gerede - Ilgaz - Tosya - Osmancık - Suluova

20:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
21:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:00 Kartal Kartal Köprüsü Otobüs Durakları'ndan Hareket Edeceğiz.
-

2.Gün: Ferhat ile Şirin Anıtı - Amasya Müzesi - Onur Anıtı - Bandırma Vapuru

Yolda Alacağımız (Ekstra) Kahvaltı Sonrasında Hitit belgelerine göre bilinen ilk adının Hakmiş olduğu sanılan Amasya'ya ulaşıyoruz. Geç Hellenistik - Erken Roma dönemine ait olan Su Kanalını, Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerine ait eserleri ve mumyalar salonunu ziyaret edeceğimiz Amasya Müzesi'ni, Sultan II. Bayezid adına, 1485-86 yılları arasında cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret bir külliye olarak yapılmış II.Beyazıt Külliyesi'ni ve Yeşilırmak Yalıboyu Evleri'ni fotoğrafladıktan sonra İon şehir devletlerinden Miletoslular (Millet) tarafından Amisos adı ile kurulmuş Samsun'a varıyoruz. İlk durağımız, 15 Ocak 1932 tarihinde açılışı yapılan, Samsun halkı tarafından Avusturyalı heykeltıraş H. Kriphel’e yaptırılmış, 8.85 m yüksekliğindeki Onur Anıtı olacak. Ardından, 1879 de Glasgowda yolcu ve yük gemisi olarak inşa edilmiş, Mayıs 1919 da Atatürk ve 18 silah arkadaşını Samsuna getirmesinin ardından 1924 yılında Türkiye Seyrüsefain İdaresi tarafından hizmet dışı bırakılmış Bandırma Vapuru'nun yeniden yapılmış halini gezdikten sonra, Çarşamba Terme Ünye Fatsa istikameti ile Ordu'ya varacağız. Denizden 450 m yükseklikteki, Ordu'nun ve Karadeniz’in muhteşemliğini izleyebileceğimiz Boztepe'ye ulaşıp fotoğrafladıktan sonra Pontus Kralı 1. Farnakes tarafından yaptırıldığı sanılan Giresun'daki Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Araç İçi / Lunch Box Paketi
Öğle Yemeği: Samsun - Terme Pide / Samsun Pide Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Ordu / Sinema Otel
-

3.Gün: Atatürk Köşkü - Ayasofya Müzesi - Sümela Manastırı - Hamsiköy

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı sonrasında, Roma ve Bizans dönemlerini yaşayan, Fatih Sultan Mehmet’in Fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in Valilik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu Trabzon’a ulaşıp 257 yıl hüküm süren, Komnenos krallarından 1. Manuel Komnenos zamanında inşa edilmiş Ayasofya Müzesi, 1890 yılında Konstantin Kabayanidis tarafından yazlık olarak yaptırılmış, Atatürk'ün 11 Haziran gecesi bütün mal varlığını, canından çok sevdiği Türk Ulusuna armağan etme kararı aldığı Atatürk Köşkü ziyaretlerimizin devamında bin ayar saf gümüş, 0.08 mikron kalınlığında ince tel haline getirilen gümüşün kesinlikle kaynak kullanılmadan iğne ve çeşitli ebatlardaki şişlerle tamamen elle uygulanan Kazzaziye Sanatı hakkında bilgi aldıktan sonra Maçka istikameti ile Bizans İmparatoru I. Theodosius zamanında Atina’dan gelen Barnabas ve Sophranios isimli iki rahip tarafından kurulmuş, 1204 tarihinde kurulan Trabzon Komnenosları Prensliği’nden III.Alexios zamanında önemi artmış, Trabzon’un 1916-1918 yılları arasındaki Rus işgali sırasında el konulmuş Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan Sümela Manastırı'nı (Manastır Tadilatta ise Alt Bölüme Kadar Gidilip Fotoğraf Molası Verilir) ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz sonrasında icinde bir miktar da tuz bulunduran Hamsiköy Sütlacı'nın tadına bakıp 1710m rakımlı Zigana Tünelini geçtikten ve Fotoğraf Molası verip Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Akçaabat - Saray Köfte / Akçaabat Köfte Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Maçka / Büyük Sümela
-

4.Gün: Çay Fabrikası - Sürmene Bıçak - Of - Çaykara - Uzungöl Yaylası - Rize

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı sonrasında, MÖ 2737’de Çin İmparatorluk saray bahçesinde uçuşan çay yapraklarının kaynamakta olan suya düşmesiyle keşfedilen, yılda 4 defa ürün veren Çay Bitkisi'nin soframıza geliş hikayesini izleyebileceğiniz Çay Fabrikası'na uğrayacağız. Marketlerde bulamayacağınız mayıs ayında hasat edilen Çay alışverişi sonrasında, balık yağı ile birlikte su verilmesinden dolayı kaliteli bıçaklara sahip, kasabın acemiliğini kapatan Meşhur Kumbasar Sürmene Bıçağı alışverişi ardından Bölgenin parçalı bir arazi yapısına sahip olması nedeniyle solaklı nehrinin tıpkı bir yılan kıvrımı gibi şekil almasından dolayı Yunanca Yılan anlamına gelen Ofis kelimesinden türeyen Of ve halkının İslamlaşması için Maraş İlinden gelen Alperenlerin, Şeyhlerin geniş çapta propaganda faaliyetleri sürdürdükleri Çaykara ilçelerini takiben heyelanlar sonucu Haldizen Deresi'nin önünün kapanması ile 1090m rakımda oluşan Uzungöl'e ulaşıyoruz. Vereceğimiz Fotoğraf Molası sonrası, Dileyen misafirlerimiz (ekstra) çoğunluk sağlandığında eski ismiyle Haldizen Yaylası, Karadeniz’in en can alıcı noktalarından biri Demirkapı veya Uzungöl'ü 2600m rakımdan görebileceğiniz Karester Yaylalarına Çıkabilir. Uzungöl'den ayrılıp Rize'yi Panoramik izleyerek çözgüsü %100 pamuk, atkısı kendir ipliği, geçmişi tamamen Rize kültürüne ait dokuma türü olan Rize Bezi hakkında bilgi alıp dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Çayeli istikameti ile Otelimize Ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Uzungöl - Şeflerin Yeri / Serbest Zaman
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Pazar / Suada Otel
-

5.Gün: Borçka Karagöl - Sarp Sınır Kapısı - Gonio Kalesi - Avrupa Meydanı

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı sonrasında, Artvin’in Borçka ilçesi'ne ulaşıp bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Klaskur köyü yakınlarında toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önünü kapatması ile oluşmuş Karagöl'ün eşsiz doğası ile tanıştıktan sonra 1921 Kars Antlaşması ile kesin olarak çizilen Gürcistan ile Sınır Kapımız Sarp Sınır Kapısı'na ulaşarak Geçiş İşlemlerimize başlıyoruz. Gürcistan'ın 3 federal bölgesinden birisi Acara Özerk Cumhuriyeti Başkenti olan Batum'a ulaştığımızda yolumuz üzerinde On İki Havari'den biri olan Aziz Matthias'ın mezarının içinde olduğuna inanılan, 1878 yılında yapılan Ayestefanos Antlaşması ile Osmanlı topraklarından çıkıp, Rusların eline geçmiş Apsaros Kalesi ve Corukhi Köprüsü'nü görerek, Hamşioğlu Aslan Bey'in iki Laz ustaya 1866 yılında yaptırdığı, Orta Camii’ni görerek Batum sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz. Gürcü Mimar Orbeladze tarafından tasarlanan ve 2009 yılında Eski Batum'a inşaa edilen Piazza Meydanı, Osmanlı Dönemi’nde Batumda yaşayan Rumların padişaha1865'te hediye olarak sundukları St. Nicholas Kilisesi, Astronomik Saat, Yunan mitolojisinde zenginliği, gücü ve iktidarı sembolize eden ve 6 Haziran 2007’de açılmış Altın Post Heykeli, Roma mitolojisi`nde Neptün olarak bilinen, Yunan Mitolojisinde Kronus ile Rheia’nın oğlu, Zeus ve Hades’in kardeşi Poseidon Heykelini görüp Ülkemize doğru dönüşe geçiyoruz. Sarp Sınır Kapısı'na varıp Ülkemize Dönüş İşlemlerinden sonra Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Hopa - Ustabaş Rest / Aşçı Tabağı Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Hopa / Sarp Otel
-

6.Gün: Fırtına Vadisi - Zilkale - Hala Köprüsü - Ayder Yaylası - Çamlıhemşin

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı sonrasında, 57 km. uzunluğundaki Fırtına Vadisi'ne giriyoruz. Hala Deresi üzerine Osmanlılar döneminde yapılan Hala Köprüsü'nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında, Hala Köyünden Kavrun, Ceymakçur yaylalarına çıkanların Kaplıcası'nda dinlendikleri, 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı, 1300 yıllarında Halalılar adı verilen medeniyet tarafından kurulan Ayder Yaylası'na ulaşıyoruz. Gelin Tülü Şelalesi'nde vereceğimiz yaklaşık 1.5 Saatlik Mola sonrasında aracımızda buluşarak Çamlıhemşin'de bizi bekleyen minibüslerimiz ile dileyen misafirlerimiz Fırtına geçidine hakim, yüksekçe bir tepe üzerinde konumlanmış, 8 burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan, korunma, haberleşme, yeterli askeri kuvvet barındırmak için inşa edildiği düşünülen, denizden 750 m, dere yatağından yaklaşık 100 m. yükseklikteki Zilkale Turu'na (Ekstra) katılabilir, dileyen misafirlerimiz Tesise dönerek Rafting (Ekstra:60.00TL) yapabilirler. Öğle Yemeği Molası sonrası Otelimize doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Akçaabat'ta dileyen Misafirlerimiz Organik Yayla Ürünlerinden satın alabilir, Giresun'da Dileyen Misafirlerimiz lezzetini tutan bir alternatifi olmadığı herkesçe bilinen, tadı ve içerdiği yağ oranı ile yeryüzünün en üstün özellikli fındığı Giresun Fındığı alış verişi yapabilirler. Molalarımızın sonunda Otelimize ulaşıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Fırtına Vadisi - Pınar Alabalık / Alabalık Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Giresun / Amazon Otel
-

7.Gün: Ordu - Terme - Samsun - Taşköprü - Kastamonu - Düzce - İstanbul

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı sonrasında, Ordu, 3820m uzunluğundaki Nefise Akçelik Tüneli, Kanuni Sultan Süleyman’ın kanunnamelerine göre, dahil olduğu Canik livası Sivas eyaletine bağlanan Ünye, Amazonların Themiskyra adı ile kurduğu, 1389'de Yıldırım Beyazıt'ın Osmanlı topraklarına kattığı Terme, Samsun, Kızılırmağın denize açıldığı yerde ticaret gemilerini yanaştığı Bafira adı ile kurulan Bafra, ilk adının “Carusa “ olduğu tahmin edilen, tarih sahnesine antik çağda çıkmış Gerze istikameti ile Paleolitik dönemden günümüze kadar kesintisiz bir kronolojiye sahip Kastamonu'ya varıyoruz. Kurtuluş mücadelesinde yıldız gibi parlayan Anadolu kadınlarından bir tanesi olan Şerife Bacı'nın Anıtı, 1885 yılında, Vali Abdurrahman Paşa tarafından yaptırılmış Saat Kulesi ve 1902 yılında ulusal mimari yapının kurucularından Mimar Vedat Tek tarafından yapılmış Hükümet Konağı'nı gördükten sonra 1746 yılında Reisül Küttab Hacı Mustafa Efendi tarafından yaptırılmış Münire Hatun Medresesi, II. Beyazıd döneminde 1506 yılında Nasrullah Kadı tarafından köprü ve şadırvan içindeki su havuzları ile birlikte yaptırılan Kadı Nasrullah Camii'ni ziyaret edip Gerede, Düzce istikameti ile yaklaşık 6 saatlik dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası Gece Saatlerinde İstanbul'a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Kastamonu - Münire Medresesi / Yöresel Yemekler
Akşam Yemeği: Yol Üzeri Tesis / Serbest Menü
Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır.


Dahil Olan Hizmetler
• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Otellerde Alınacak 5 Kahvaltı ve 5 Akşam Yemeği
• Araçların Feribot, Milli Park, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler
• Tekne Turları ve Minibüs Ücretleri
• Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar…) Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği

Ek Hizmet Bedeli
Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ve Programda Belirtilen Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Müze, Özel Müze ve Ören Yeri Tahmini Giriş Ücretleri Tam : 00,00 TL İnd : 00,00 TL
Bu Turumuzda, Bir Müzeyi Yılda İki Defa Ziyaret Edebileceğiniz Müze Kart Verilmeyecektir.

Sarp Sınır Kapısı
•Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir. Bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

•Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken (Alkol - Sigara vb) ülkeye dönüşte getirebilmek için yasal süreci misafirin önceden öğrenmesi gerekmektedir. El konulan malzemeler olması durumunda firmamızın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

•Gürcistan’ın getirdiği yasayla; Gürcistan Polisi, ülke girişlerinde Hiçbir İlacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye yasal işleme başlatıyor. Günübirlik girişlerde gün içinde kullanacağınız bir tek adet ilacı kâğıda sararak yanınıza alabilirsiniz.

•Ailesi ile birlikte (Anne Baba Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum'a geçişleri için Noter’den onaylı Muvaffakatname almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler 10 Yıldan Eski, Yırtık ve Yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcistan sınır geçişinde kimliklerdeki deformasyona bağlı yaşanacak problemlerden Turist Tur sorumlu değildir

•Yurt dışından Türkiye'ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye'ye dönebilmesi için Türkiye'ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan Hükümeti’nin pasaportların ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre Vizeli/Vizesiz geçiş sağlanacaktır.

•KKTC vatandaşları, Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri halinde, Gürcistan’a da TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.

•Batum’a geçilecek günde sınır kapısında yaşanacak yoğunluk nedeniyle, sabah otelden erken çıkış yapılabilir. Ya da aynı şekilde akşam otele çok geç giriş yapılabilir. Bu durumda otelde sabah kahvaltısı ya da akşam yemeği alınamayabilir. Bu durumda Acentamızın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır, Misafirlerin tazminat hakkı yoktur. Otellerde sabah kahvaltı saati 07.00 – 10.00 arasıdır. Akşam yemeği saati ise 19.00 – 21.30 arasıdır.

•Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Tc No'lu Nüfus Cüzdanınızı Sürekli Yanınızda Bulundurmanız Yasal Zorunluluktur. 16.00TL Olan Yurtdışı Çıkış Harcı Ücreti Misafir Tarafından Ödenir.

Tavsiyeler
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen veya Öğrenci Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Ulaşım Detayları
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

Sigorta Detayları
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.


Genel Kurallar
•Gezi Süresi 6-Gece 7-Gündür. 5-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. Çocuk İndirimleri (Günübirlik Turlarda Uygulanmaz) İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir. •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

•Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Tura Katılan Her Hisafir, Tur Rehberinin Bildireceği Saatlere Uymayı Kabul ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Her Misafir Program Akışını Aksatmamak ile Mükelleftir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur