Müsaitlik

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 08.04.2019 Tarihinden İtibaren Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar.
Üzgünüz. Bu Tur İçin Müsait Yer Bulunamadı.

Tur Detayları

Tur ProgramıEk Hizmet BedeliTurun DetaylarıGenel Kurallar

1.Gün Cuma: İstanbul - Düzce - Bolu - Ankara - Aksaray - Nevşehir

20:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:00 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
21:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü
22:00 Kartal Kartal Köprüsü Otobüs Durakları'ndan Hareket Edeceğiz.
-

2.Gün Cumartesi: Ihlara - Kaymaklı - Güvercinlik - Devrent - Üç Güzeller

Yolculuk Sonrası, mitolojide Volkan Tanrıları’nın oluşturduğu, yağmur ve Rüzgar Tanrıları’nın elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya’ya vararak, Hasan Dağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yoğunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlakların ve çökmelerin oluşturduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. Melendiz Irmağı kenarındaki kısa yürüyüşümüz sonrasında özellikle Bizans imparatorluğu döneminde bölgeye yapılan saldırıların korunabilmek amacıyla çeşitli uygarlıkların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları 2.5 kilometrekare alana sahip, 18-20 katlı ve 100 metreden fazla derinlikte, 52 havalandırma bacası olan, tünellerle bağlı yüzlerce odası bulunan ve 20.000 kişinin yaşayabileceği Derinkuyu (veya Kaymaklı) Yeraltı Şehri gezimizin ardından, bilinmeyen gizli yollarla saklanma amaçlı kullanılmış, Uçhisar Kalesini görebileceğimiz, doğu yamacında, vadiye adını veren “güvercinlikler”in bulunduğu, Güvercinlik Vadisi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile turumuza devam ediyoruz. Sonrasında, Kapadokya’nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi’nde fotoğraf molası verip, doğanın kendi elleriyle yaptığı figürlerini görmek için Dervent Vadisi’ne ulaşıp fotoğrafladıktan sonra otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. Otelimizde Alacağımız Yemekten Sonra Dileyen Misafirlerimiz Türk Gecesi Organizasyonumuza (Ekstra 90.00TL) Katılabilirler.

Kahvaltı: Araç İçi / Lunch Box Paketi
Öğle Yemeği: Tandırevi Rest / Açık Büfe Menü
Akşam Yemeği: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe veya Set Menü
Konaklama: Göreme / Tourist Otel
-

3.Gün Pazar: Göreme - Güvercinlik - Hacıbektaş - Ankara - İstanbul

Dileyen Misafirlerimiz Balon Turu (Ekstra) veya Atv Turu (Ekstra) Organizasyonumuza Katılabilirler. Otelimizde alacağımız Kahvaltı Sonrası, Göreme Vadisi’nin en güzel gözlemlendiği Saklıbahçe’de vereceğimiz fotograf molası ardından Hitit kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Avanos’a varıp Çömlek Atölyesi’nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak’tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)’ndaki Aziz Simeon’un inziva hücresini geziyoruz. Gezimizin bitiminde, Asur dilinde "Yüzük, Halka" anlamına gelen sözcükten türemiş, Kuvars'ın kriptokristalin bir türü olan, damarlı akik olarak ta bilinen, yarı değerli bir taş türü Onyx ile ilgili bilgi almak için Atölyemize varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alış veriş yapabilirler. Molamızın sonrasında, Horasan’ın Nişabur kentinde doğan, Hoca Ahmet Yesefi Ocağında yetişen, fikirleri ile İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin maddelerini oluşturan Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi, Aslanlı Çeşme, Aşevi, Meydan Evi, Bektaşiliğin ikinci piri olarak kabul edilen, bugünkü Bektaşiliğin edep ve erkanını kuran, 1501 tarihinde 2. Bayazıt tarafından Hacı Bektaş postnişinliğine getirilen Balım Sultan Türbesi’ni ziyaret edip İstanbul’a hareket ediyoruz. Kırşehir Kırıkkale Ankara Düzce istikameti ile keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul’a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Konaklanacak Otelde / Açık Büfe
Öğle Yemeği: Uranos Rest / Testi Kebabı Menü
Akşam Yemeği: Tursan Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Konaklama Yapılmayacaktır.


Dahil Olan Hizmetler
• Araç İçi Çeşitli İkramlar
• Zorunlu Seyahat Sigortası
• Seyahat Acentası Güvencesi
• Size Özel Araçlar ile Gidiş Dönüş Ulaşım
• Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
• Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri
• Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
• Otellerde Alınacak 1 Kahvaltı ve 1 Akşam Yemeği
• Araçların Feribot, Milli Park, Otopark, Otoban ve Köprü Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler
• Tekne Turları ve Minibüs Ücretleri
• Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
• Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
• Yurtdışı Çıkış Harcı, Aktivitelere Katılım Ücretleri
• Otellerde Kullanılan Ekstra (Telefon, Mini Bar…) Hizmetler
• İlk Gün Kahvaltı, Tüm Öğle Yemekleri ve Son Gün Akşam Yemeği

Ek Hizmet Bedeli
Turumuza Katılan Misafirlerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri ve Programda Belirtilen Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir.

Müze, Özel Müze ve Ören Yeri Tahmini Giriş Ücretleri Tam : 00,00 TL İnd : 00,00 TL
Bu Turumuzda, Bir Müzeyi Yılda İki Defa Ziyaret Edebileceğiniz Müze Kart Verilmeyecektir.


Tavsiyeler
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Verdiği Öğretmen veya Öğrenci Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

Ulaşım Detayları
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

Sigorta Detayları
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.


Genel Kurallar
•Gezi Süresi 2-Gece 3-Gündür. 1-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır. Çocuk İndirimleri (Günübirlik Turlarda Uygulanmaz) İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir. •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.

•Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Tura Katılan Her Hisafir, Tur Rehberinin Bildireceği Saatlere Uymayı Kabul ve Taahhüt Etmiş Sayılır. Her Misafir Program Akışını Aksatmamak ile Mükelleftir. Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir.

•3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez.

•Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur